5 TOP druhů ovoce vhodných na balkon

5 TOP druhů ovoce vhodných na balkon 2048 2560 Pavlína

Mé nejoblíbenější ovocné kousky, které se mi daří pěstovat v nádobách. Jestli mě sledujete delší dobu, pak víte, že pěstuju na našich terasách kde co a vybrat pouze 5 druhů byl pro mě trochu oříšek. Nicméně vybrala jsem ty, se kterými mám opravdu jen ty nejlepší zkušenosti.

Ano, narovinu přiznávám, že většina z nich jsou neskuteční místožrouti. Je mi jasné, že na malé balkony se velké rostliny umisťují špatně, chci vám jen ukázat, že to v nádobách taky jde, byť se možná budete trochu mačkat.

1# BORŮVKY

Jsou mojí chloubou a královnami teras. Mám dvě „obyčejné“ kanadské borůvky a jednu kanadskou „balkonovou“, všechny plodí na výbornou. Úplně prapůvodně jsem si nelámala hlavu odrůdami, prostě jsem tam něco „prdla“ a děj se vůle rostlinná.. O jejich úža pěstování píšu tady.

2# JAHODY

Nesnáším muškáty a mnohem raději vidím v truhlíku převislé jahody. Proč? Hezky kvetou a dají se sníst, jak jednoduché. Mňam. O jahodách píšu více zde, mrkněte.

3# MALINY

Třetí místo patří malinám. Neplodí tak bombasticky jako třeba borůvky, ale na druhou stranu: vyjít si na balkon, natrhat si mističku malin k snídani? To je pocit k nezaplacení. O malinách pro vás chystám článek, těšte se!

4# LESNÍ JAHŮDKY

Pro majitele pidi balkónů a ty, kteří balkon nevlastní. Těmhle sladkým miláčkům stačí i parapet a opravdu málo místa. S oblibou je používám k podsazení větších keřů/stromků. Ale pozor, jsou tak trochu plevel a rozrostou se úplně všude.

5# PEPINO GOLD

Pepino je exotický frajer, svědčí mu pěstování v nádobách, takže pokud máte chuť na něco speciálního, pepík bude správná volba. Na můj vkus možná trochu náročnější pěstování, ale určitě ne nemožné! Podrobně jsem o pepinu vypisovala tady.

Bonus na konec: OSTRUŽINY

Bylo mi líto nezmínit je v TOP 5, přestože s nimi mám dobrou zkušenost. Ostružiny jsem sice poslala o dům dál, protože nám hojně rostou v okolních lesích a přišlo mi líto blokovat si místo. Přirovnala bych je v pěstování k malinám, na článek se opět těšte.

Tenhle obrázek si nezkopíruješ.